Kapatmak için ESC'ye basın

Almanca A1 | Kaynak Önerileri

Almanca A1 seviyesi, Almanca öğrenme yolculuğunuzun ilk basamağıdır. Temel kelime bilgisi ve gramer kuralları ile günlük hayatta kullanabileceğiniz basit diyaloglar kurmayı öğretir. Bu seviyede kendinizi tanıtma, basit sorular sorma ve günlük ihtiyaçlarınızı karşılama gibi konularda Almanca konuşabilecek hale gelirsiniz.

Bu yazıda, Almanca A1 seviyesinde dil öğrenmenizi kolaylaştıracak ve Almanca öğrenme sürecinizde size yardımcı olacak çeşitli kaynak önerileri bulacaksınız.

1) Temel Kaynak Önerileri

Sağlam bir temel oluşturmak için iyi bir kurs kitabı olmazsa olmazdır. Aşağıda, dilbilgisi ve kelime bilgisini sistematik bir şekilde öğreten ve pratik alıştırmalarla pekiştirmenizi sağlayan kurs kitaplarından bazılarını bulabilirsiniz.

Menschen A1.1 + A1.2 Kursbuch:

Schritte international Neu A1.1 + A1.2:

2) Sözlük Önerileri

Dil öğrenirken, kelime haznenizi geliştirmek için iyi bir sözlük kullanmanız çok önemlidir. Aşağıda, A1 seviyesine uygun ve kullanımı kolay olan en iyi Almanca sözlüklerden bazılarını bulabilirsiniz.

Sitemizde “Araçlar” menüsü altında bulunan “Çeviri” sayfasından ve “Kelime Örnekleri” sayfasından da faydalanabilirsiniz.

3) A1 Almanca Kelime Ezberleme Kaynakları

Dil öğrenirken, kelimeleri ezberlemek ve kalıcı hale getirmek önemlidir. A1 Almanca Kelimeleri için aşağıdaki kaynakları önermekteyiz.

Goethe A1 Kelime Listesi

TELC A1 Kelime Listesi

4) Youtube Kanal Önerileri

Youtube, Almanca öğrenmeyi kolaylaştıracak ve dil becerilerinizi geliştirmenize yardımcı olacak birçok ücretsiz kanal sunmaktadır. Aşağıda, A1 seviyesine uygun ve farklı öğrenme stillerine hitap eden en iyi Youtube kanallarından bazılarını bulabilirsiniz.


Bu yazıda, kurs kitapları, sözlükler ve Youtube kanalları gibi farklı kategorilerde en iyi A1 Almanca kaynaklarından bazılarını sunduk.

En önemli unsur motivasyon ve düzenli çalışmadır. Size en uygun olan kaynakları seçerek ve farklı öğrenme tekniklerini deneyerek sağlam bir temel oluşturabilirsiniz.

Başarılar dileriz!

almanya-goc-rehberi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir